ÜTÜLEME SİSTEM EPİLASYON

     Ütüleme sistem epilasyon uygulamasında çok sık atışlar yapılarak kıl folikülünün yavaş yavaş ısıtılması amaçlanmaktadır.
 
    Çok ince bir yapıya sahip olan epidermis tabakası bu yapılan seri atışların arasında bile soğur.Ütüleme sistem epilasyonun üzerinde bulunan entegre özel soğutma sistemleride bu süreci hızlandırır.
 
    Böylece cildin en hassas yeri olan ve yanıkların baş sebebi olan epidermis tabakasının hasar görme riski neredeyse tamamen ortadan kaldırılıyor. Bunun neticesinde ise epilasyon sırasında yaşanılan acı en aza indirilmiş olunuyor.
 
    Bu epidermis tabakasına yapılan soğutma işlemlerinin getirdiği bir diğer konforda koyu tenli cilt tiplerine de lazer yapılabilmesidir.
 
    Uygulama yaptıran kişilerin çoğu uygulamanın bir masaj rahatlığında olduğunu belirtmektedir.Masaj benzetmesinin yapılmasının sebebi ise uygulamanın sabit atışlar yerine , epilasyon başlığının ütü yapar gibi cildin üzerinde gezdirilmesinden dolayıdır.
 
    Sistemin adı da zaten bu benzetmeden dolayı Ütüleme sistem epilasyon adını almıştır. Bu çalışma tekniği dolayısıyla epilasyon odasında geçirdiğiniz sürelerde azaltılmaktadır.
 
 
 

 

İĞNELİ EPİLASYON NEDİR?

    İğneli epilasyon kıl köküne ince steril bir iğne ile girilerek çok düşük akımlı bir elektrik uyarı yapılır. Bu işlemden sonra başarılı bir uygulamada kıl çekildiği anda kolayca gelir.
 
    Uygulama alanında kızarıklık, kabartı, bazen 1-2 gün süren küçük kabuklanma gözlenir. İğneli epilasyon uzmanlık ve ustalık gerektiren bir uygulamadır. Bu yöntemde, ince ve yumuşak bir iğneyle kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylece kıl kökleri tahrip edilerek kalıcı bir çözüm sağlanır. Uygulanacak seans sayısı tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir.
 
   Kullanılan iğneler steril ve kişiye özel olmalıdır. İğne paralel tutularak kıl folikülüne sokulur ve akım verilir. İğneyi çıkartmadan önce akım kesilir kıl folikülü tahrip olmuşsa kıl kolayca çıkar. Ciltte hafif kabarıklıklar veya kızarıklıklar görülebilir. Çok özenli çalışılmasına rağmen hafif kızarıklıklar normaldir.
 
   Uygulamadan hemen %100 sonuç alma oranı düşüktür. Çünkü her kıl aktif üreme döneminde değildir. Aktif üreme dönemindeki kıllar daha kolaylıkla yok edilir. Yaygın varisli hastalara, kalp pili kullananlara, hamilelere, şeker hastalarına, aktif enfeksiyonu olanlara, kanserli vakalara, sedef hastalığı, vitiligo, köbnerizasyon gösteren deri hastalığı olanlara ve AIDS, frengi gibi bulaşıcı hastalığı olanlara iğneli epilasyon işlemi yapılamaz.
 

 

EPİLASYON SONRASI

 
   Epilasyonu takip eden 24 saat içinde deriyi tahriş edebilecek parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir.
 
   Epilasyondan sonra ortalama 2-3 saat su değdirilmemeli ve cilt sıcak su ve kese ile tahriş edilmemelidir. Ilık su ve yumuşak bir sabunla uygulama alanı yıkanabilir. Enfeksiyon gelişmemesi için tedavi alanına antibiyotik içeren krem veya pomadların sürülmesi önerilir.
 
 

YAZIN LAZER EPİLASYON YAPTIRILIR MI?

 
    Evet artık yaz aylarında da lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.Fakat sadece belirli ıhpl veütüleme diode cihazları ile bu mümkündür.Çünkü ıhpl in gücü zaten zayıf olduğundan yanık riski yok denecek kadar azdır, ütüleme diode ların ise enerjiyi bölerek uygulama yaptıklarından dolayı yanık riski yoktur.Alexandrite gibi cihazlar ile ise yazın uygulama yaptırmak son derece risklidir.Hatta merkezler size bu konuda düzinelerce uyarı ve elinizden imzalı yazı alırlar kendilerini yanık risklerine karşı korumak için.
 
   Alexandrite lazere girdikten sonra yüksek faktörlü güneş kremi kullanmazı 15 gün önce ve 15 gün sonra güneşlenmemeniz gibi kesin değişmez şartları vardır.Fakat ütüleme diode larda sadece 2 gün dikkat etmeniz ve devamında normal bir güneş kremi kullanarak güzel yaz güneşinden mahrum kalmadan lazer epilasyon tedavinizi devam ettirebilirsiniz.
 
 

KİMLER LAZER EPİLASYON YAPTIRABİLİR?

 
   Lazer Epilasyon uygulaması yapılacak olan kişilerde ilk aranılan özellik doktoru tarafındanLazer Epilasyon yaptırmasına engel teşhis eden bir uyarı alamamış olmasıdır.
 
   Devamında ise diğer detaylar kılların kesinlikle beyaz,sarı ve kızıl olmamasıdır.Lazer Epilasyon uygulaması koyu renklerde etkili olduğu için bu renklerde her hangi bir etki göstermezler.Bunun dışında merkezimizde kullanılan cihaz tipleri ile kişinin ten rengi konusunda hiçbir sıkıntı yaşamamaktayız.
 
   İstek halinde Ütüleme Sistem Epilasyon ile zencilere bile Lazer Epilasyon yapılabilir.Fakat en hızlı sonuç her zaman için açık ten koyu kıl tiplerinde alınmaktadır.
 
 

SEANSLAR ORTALAMA NE KADAR SÜRÜYOR?

 
   Lazer Epilasyon seans süreleri sadece bölgenin büyüklüğü ile alakalıdır. Kısa bölgeler 5-10 dakika arasında sürerken tüm vücut lazer epilasyon yaklaşık 1 saat sürmektedir.
 
 

HANGİ BÖLGELERE LAZER EPİLASYON YAPILAMAZ?

 
   Göz Kapağı ve göz çukuru dışında kalan bütün bölgelere Epilasyon Uygulaması yapılabilir.
 
 

LAZER EPİLASYON KAÇ SEANSTA SONUÇ VERİR?

 
   İnsan vücudunda bulunan kıllar 3 farklı dönemde bulunur. Bunlar anajen (aktif dönemdeki kıllar), katajen (dinlenme dönemindeki kıllar) ve telojen (dökülme dönemindeki kıllar)’dır. Bütün vücutta bulunan kıllar farklı zamanlarda bu evreleri geçirmektedirler. Bu yüzden hiçbir epilasyon yöntemi vücudumuzdaki istenmeyen tüyleri tek bir seansta bitiremez.
 
   Vucüt bölgelerimizdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için ortalama 4 – 6 seans lazer epilasyon gerekirken yüz bölgelerimizdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için ortalama olarak 6 – 8 seans arası lazer epilasyon uygulaması yapılmalıdır.
 
   Seans sayılarındaki değişiklilerin nedeni tamamen kişinin cilt tipi, kılın rengi,yoğunluğu ve kalınlığı ile ilgilidir.Epilasyon yaptıracak olan kişilerin hormon bozukluğu yaşıyor olmasıda seans sayısını arttıran en önemli nedendir.
 
 

LAZER EPİLASYON IŞINLARI ZARARLIMIDIR?

 
    Kullanılan Lazer Epilasyon Cihazlarından çıkan ışınlar, atış yapıldığı alanın sadece 2 – 5 mm altına kadar inebilirler. Bu alan içerisinde sadece istenmeyen tüylerin folikülleri bulunur. Zaten ışınların olmasını istediğimiz yerde tam burasıdır.Lazer Epilasyon cihazı en güçlü modda dahi kullanıldığı zaman daha 5mm ‘nin altına inemez.
 
   İç organlarımızın bu ışınlardan zarar görmesi bu yüzden mümkün değildir. Aynı zamanda kanserojen bir etkisinin olmadığı artık bilimsel bir gerçektir.
Smart Santral Reklam
GÜZELLİK BAKIM Firma Ekle Görevimiz sizi doğru adrese ulaştırmak.