LEKE TEDAVİSİ

DERMAROLLER TEDAVİSİ
 
Dermaroller silindir tarzı bir tambur üzerine, kullanılan amaca göre değişen sayı ve sırada dizilmiş son derece ince, özel tasarlanmış çelik iğnelerden oluşan bir işlem aracıdır. İğnelerin tasarımı ve özelliği, deriye girecek derinliği ve dolayısıyla işlemin etkinliğini sağlar.
 
Dermaroller’ın etkileri nelerdir?
 
+ Yaşlı ve kuru cildin yenilenmesini sağlar.
+ Kollajen oluşumunu arttırır.
+ Kan dolaşımın artırır.
+ Ölü hücrelerin kolayca dökülmesini sağlar.
+ Vücudun birçok bölgesinde kullanılabilir (göz altı hariç).
+ Akne ve yara skarlarının azalmasını sağlar.
+ Cilt bakım ürünlerinin etkisini arttırır, oluşan deliklerden aktif maddelerin cilt altına emilini hızlandırır. Deri delikleri açıldığından kremler ve bakım ürünlerindeki aktif maddeler normalde olduğundan 40 kat daha fazla emilir.
 
Dermaroller’ın kullanım alanları nelerdir?
 
Akne ve yanık skarları
Cilt çatlakları
Antiaging, ince çizgi ve kırışıklıkların hafifletilmesi ve giderilmesi
Gözenekli cilt yapısı
Deriden topikal ajanların geçişinin artırılması için (Dermaterapi)
Göz altı morlukları
Dermaterapi ile saç kaybını engelleyen ürünlerin cilde geçişi de artırılabilir.
 
Dermaroller nasıl uygulanır?
 
İşlem öncesi cilt temizlenir ve lokal anestetik bir krem uygun süre bekletilerek anestezi sağlanır. Daha sonra antiseptik bir solüsyonla temizlenip uygulama için seçilen bölgede dermaroller aleti özel bir teknikle belirli sayıda mikrokanallar açması için cilt üzerinde tarama yapılır. Bu sırada açılan kanallardan işlem sonrası hemen uygulanan özel ürünler bunların istenen derinliğe kadar iletilmesini sağlar. Mekanik uyarı yani iğnenin deriye girmesi bir dizi reaksiyonu uyararak yeni kollajen üretimini başlatır.
 
Yan etkisi var mıdır?
 
İşlem sonrası uygulama yapılan derinliğe göre birkaç saat ile bir gün sürebilen bir kızarıklık oluşabilir. Yaz aylarında uygulanabilir, kimyasal bir işlem olmadığı için cildin epidermal bariyer özelliğini bozmamakla beraber yine de güneşten koruyucu kullanılması önerilir. Doğal olarak işlem öncesi tüm diğer işlemlerde olduğu gibi hekim kişinin deri duyarlılık öyküsü, geçirilmiş uçuk vb. deri hastalıkları konusunda ayrıntılı sorgulamayı yapar.
 
Kaç seans gereklidir?
 
Uygulama sayısı kullanılan derinliğe göre birer hafta ara ile 4-6 seanstan 2 ay araya kadar değişebilir. Tüm kozmetik işlemlerde olduğu gibi gerekli aralarla idame uygulamalar yapılınca sonuçlar daha kalıcı olur.
 
 
DERMAPEN TEDAVİSİ
 
Dermapen tedavisinde dikey olarak cilde birden fazla iğne ile mikro kanallar açılmaktadır. 90 derecelik iğneleme sayesinde çok daha az epidermal hasar oluştuğundan tedavi olacak kişi için çok daha güvenli olmaktadır. Dermapen otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği sayesinde ağrı oluşumunu azaltırken, ürünlerin emilim miktarını arttırarak tedavi etkinliğini fazlalaştırır. Dermapen ile kombine uygulamalar imkanı sayesinde ablatif olmayan, örneğin Fraksiyonel Lazer Tedavisi, IPL ve Kimyasal Peeling gibi tedavilerden de daha efektif sonuçlara ulaşabiliriz. Dermapen uygulamalarının diğer bir yararı da diğer cihaz uygulamalarıyla kıyaslanmayacak şekilde maliyet avantajıdır. Gerek cilt gerek diğer hastalıkların tedavisinde tüm dünyada etkinliği defalarca ispatlanmış akupunktur tedavilerinde kullanılan iğneler insanlar için umut olmuştur. Ciltte kontrollü bir biçimde tahribat yaratma prensibine dayanılarak üretilen dermapen tedavi sistemi Amerika da son zamanların en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilmiştir. Yaşanılan bu tarz cilt problemlerinde Mezoterapi denilen, cilt yüzeyine ilaç enjekte etme sistemi uzmanlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Dermapen sistemi tüm cilt tedavisi ilaçları, vitaminleri ve prp ile kombine olarak kullanılabilmekte. Kullanılan ilaç, vitamin ve kendi kanımızdan elde edilerek uygulanan prp işlemininde tamamının cilt tarafından tamamen emilmesini sağlayan Dermapen sistemi bu özelliği sayesinde kullanılan bütün solüsyonların etkinliğini maksimuma çıkarıyor ve bu özellikleriyle birlikte son derece cazip bir tedavi yöntemi olarak göze çarpıyor.
 
 
PRP TEDAVİSİ
 
PRP trombositten zengin plazma anlamına gelir. Bu plazma cilt yenilenmesinde etkin rol oynar. PRP’nin uygulandığı bölgede doku uyarımı gerçekleşir. Uygulamadan önce en az 10 cc kanınız alınır ve santrifüj işleminden geçirilerek kan ayrıştırılır. Trombositten zengin olan sarı kısmı alınarak tedavi bölgesine özel tekniklerle uygulanır.
 
PRP yönteminde dolgu uygulamalarındaki gibi kırışıklık bölgeleri doldurulamaz. Enjekte edilidği bölgede doğal gençleşme sağlar. Yani vücudunuza unuttuğu gençliği hatırlatır.
 
Günümüzde doğallık her anlamda önem kazanmakta. Yapılacak estetik yöntemlerinin hepsi ağrılı ve sıkıntılı bir süreç gerektirir. PRP yöntemi ise bireyin kendi kanından elde edilen trombositleriyle gerçekleştirilen tamamıyla doğal bir yöntemdir. PRP hizmeti merkezimizde verilmekle birlikte daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak isterseniz merkezimi ziyaret edebilirsiniz.
 
 
LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ
 
Lazer ile leke tedavisi işleminde nd yag q swithed lazer cihazı kullanılmaktadır. Sistemin çalışma mantığı leke sebep olan birikmiş pigmentlerin üzerine lazer cihazı ile atış yapılması,yapılan bu atış neticesinde bölgede bulunan pigmentlerin parçalanması ve bağışıklık sistemi tarafından dışarıya atılmasıdır. Uygulamalardan sonra uygulama yapılan bölgede şişme ve kabuk bağlama görülebilmektedir.Bu tedavinin bir parçasıdır.Her seans aralığında cildin iyileşmesi için yaklaşık olarak 4 ile 6 hafta gibi aralıklar verilmelidir.Uygulama yaptıran kişi uygulamanın ardından dışarıya çıkacağı zaman ilk hafta mutlaka yüksek koruyuculu güneş kremi kullanmalıdır.Daha detaylı bilgiyi merkezlerimizde çalışan uzmanlarımızdan alabilirsiniz.
 
 
KİMYASAL PEELİNG
 
Kimyasal bir ilaç yardımı ile deriyi soyma ve canlı deriyi oraya çıkarma işlemidir.
 
Kimyasal İlacın İçeriği;
Bu işlemde kullanılan kimyasalın içeriğinde meyve asitleri ve salisilik asit vardır. Bu asitler ölü deriyi kontrollü şekilde soyar ve deri altında hücre yapımını hızlandırır.
 
Kimyasal Peeling Tipleri;
Yüzeysel kimyasal peeling Orta derecede derin olan kimyasal peeling ( TCA ) ,( en çok uygulanan tip ) Derin kimyasal peeling.
 
Hangi Problemlerde Kimyasal Peeling Kullanılmaktadır?
Yüzeysel kırışıklıklar
Cilt lekeleri
Ölü Deriyi Soyma
Hafif derece gerilme sağlar.
Akne ve sivilce izlerinin tedavisi
Renk dengesizlikleri
Siyah noktaların tedavisi
Aynı zamanda da cilt sağlığı için gerekli olan maddeleri deri altına daha kolay geçirir ve emilimlerini sağlar.
 
Nasıl Uygulanır?
Kimyasal ilaç fırça yardımı ile temiz cilde uygulanır. Belli bir süre bekletildikten sonra bu ilaç deriden temizlenir ve masaj ile nemlendirici krem ve güneş koruyucu kremler kokteyl edilerek uygulanır.
 
Kimlere Uygulama Yapılabilmektedir?
+ Hamile olmayan, emzirmeyen kadınlarda
+ Akne ve sivilce problemi aktif olmayan ve başka enfeksiyonel sorunu yaşamayanlara
+ İlaç tedavisi tamamlananlara uygulanabilir.
Bunun dışında deri üzerinde problemler yaratabileceği için olası riskleri önlemek adına bu kriterlere uymayan hastalara başka çözümler önerilir.
 
Uygulama Sonrası Nasıl Bir Görünüm Oluşmaktadır?
Yukarıdaki problemler çözümlendikten sonra, cilt daha temiz sağlıklı ve genç görünür. Sıkılık hissi gözlenir ve temiz, dengelenmiş bir ifade meydan çıkar. Bunlara ek olarak, ölü derinin soyulması ile alttan çıkan taze cilt daha parlak, pürüzsüzdür.
 
Seans Sayısı
Bu işlem tek seansta uygulanır. Etkisi hemen gözlenebileceği gibi işlemden sonraki 1 hafta içinde de gözlenebilir. Aralıklar halinde kimyasal peeling işlemi yinelenebilir.
 
İşlemden önce : Cildin kesinlikle temiz olması gerekmektedir. Öncelikle cilt makyaj ve benzeri kalıntılardan arındırılır ve kimyasal peeling işlemi öyle yapılır.
 
İşlemden sonra : Bu işlemden sonra cilt dış etkilere çok açık olur. Çünkü, ölü deri soyulmuş olur ve alttan yeni çıkan cilt korunmasızdır, güneşten, hava kirliliğinden çok daha kısa sürede etkilenir. Bu nedenle de yüksek koruma özelliğine sahip güneş kremleri ve su bazlı nemlendiriciler işlemden sonra ve işlemden sonraki 1 hafta titizlikle kullanılmalıdır.
 
Kimyasal Peeling Başka Uygulamalarla Kombine Edilebilir mi?
Cilt işlemleri var olan soruna göre kombin edilebilir bu konuda bilgi için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir .

Ad Soyad

Mesajınız


Telefon
E - Posta Adresiniz
 
Smart Santral Reklam
GÜZELLİK BAKIM Firma Ekle Görevimiz sizi doğru adrese ulaştırmak.