KALICI MAKYAJ

 
 
 
    KAŞ KONTÜRÜ
 
   Kaş insan yüzündeki en önemli kısımdır. Kaş şekliniz karakterinizi ve duygularınızı ele verir. Bin bir çeşit kaş şekli vardır ve uzman ellerden geçmeyen kaşlar bakışların anlamsızlaşmasına neden olur. Rengi, gürlüğü, kavisi, şekli yüzünüzle uyumlu olup olmayışı çok önemlidir.
 
 3D İnce Kıl Tekniği (microblading);
İle bozuk görünümlü kaş yapınıza müdahaleyi içeren yöntemdir. Yüz hatlarına ve cilt tipine göre boya ve renk seçilerek yapılan bir uygulamadır.
 
 Tozlama;
Kaşınızın aralarına binlerce noktalama şeklinde uygulanan sanki kaş farı ve kalem uygulanmış gibi doğal ve tek bir görünüm elde edilen işlemdir.
 
Kaş Kontürü Kimlere Uygulanabilir.
+ Doğuştan kaş şekli ve rengi problemli olanlar
+ Sürekli cımbızla yanlış alımlara bağlı olarak kaşları seyrekleşmiş ya da küsmüş olanlar
+ Daha kavisli kaşlara sahip olmak isteyenler
+ Kaşları düşük ve küskün bir ifadeye sahip olanlar
+ Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler
+ Yaralanma ya da yanık gibi istenmeyen durumlar sonrasında kaşsız kalanlar
+ Kontakt lens kullananlar
 
Kaş Konturü Nasıl Yapılır?
 Uygulama öncesinde kaş bölgesine tropikal anestezi yapılır. Kontür, ultra ince uçlu bir iğneyle cildin sadece en üst tabakasına yumuşak hatlar çizilerek uygulanır. İğneler tek kullanımlıktır. Kendi kılınızla aynı yönde doğal çizgiler atılır.
 
Kaş kontüründe kullanılan üç teknik vardır;
+ Kaş tasarımı çizildikten sonra tasarımın tamamını kalıcı makyaj boyası ile boyamak.
+ Kaş tasarımı çizildikten sonra sanki kaş kılı varmış gibi incecik kıl şekilleri çizmek.
+ Kaş tasarımı çizildikten sonra kaş tasarımı bölgesini kalıcı makyaj boyası ile hafifçe gölgelendirmek.
 
 
DUDAK KONTÜRÜ
 
   Kalıcı dudak makyajı yada diğer adıyla dudak kontürü, istenilen ve uygun bulunan renklerde dudak çerçevesine kontür ve dudak içini renklendirme şeklinde uygulanır. Dudak kontürü ile küçük dudakları büyütebilirsiniz, hatları belirginleştirebilir, hatta biraz dudak hattının dışına çıkarak değişiklikler yapabilirsiniz. Zamanla kaybettiğimiz dudak rengimiz ve dudak çerçevemiz, uçuklar yara izleri, sigara gibi kötü etkenler ve kötü beslenmeden dolayı soluklaşır ve hatlarını kaybedebilir. Bu durumda kaybettiğiniz pigmentlerin yerini hemen kalıcı dudak makyajı uygulamasıyla doldurabilirsiniz. Dudaklarınızın şeklinden memnun değilseniz şeklinde değişiklikte yapabilirsiniz. Kalıcı ruj gibi görüntüler elde edebileceğiniz gibi doğal görünümde sonuçlarda alabilirsiniz. Bunun için dudağınızın kaybetmeden önceki rengini (bunu dikkatli baktığınızda görebilirsiniz, dudak içine doğru daha belirgindir) tespit ederek, bu renkte bir kalıcı dudak makyajı uygulandığında doğal sonuçlar alabilirsiniz. Kalıcı dudak kontürü önce uyuşturulur, sonra en uygun çizim yapılarak son şekli verilir ve daha etkili bir şekilde uyuşturma tamamlanır sonrada bu formu hiç bozmadan uygun renklerle kalıcı dövme işlemi yapılır.
 
 
EYELİNER
 
   Bu uygulama sayesinde fazla büyük gözleri, normal göz şekline getirebilir. Bitişik olan gözler, daha büyük gösterilebilir. İddiasız olan gözlerinizi çekici ve estetik görünüme kavuşturabilirsiniz. Eyeliner uygulaması zor bir malzemedir. Likit olduğundan ve ince bir fırçayla sürüldüğünden dolayı çok dikkatli ve ince çekilmesi gerekir. Eyeliner kaleme göre daha belirgin renkte olup gözleri daha çok öne çıkarır. Ayrıca bakışlara dramatik bir hava katar. Göz tipine göre ince veya biraz daha kalın çekilebilir. Gözün üstüne de altına da uygulanabilir. Tercihe bağlıdır. Ayrıca eyeliner gece makyajı için de çok uygundur. Gözleri vurgulayan ve hoş bakışlar sağlar.
 
 
DİPLİNER
 
   Kirpiklerin daha yoğun gösterilmesi, göz şeklinin ideal boyuta getirilmesi için kirpik dibine uygulanan bir işlemdir. Dipliner göz kapağımızda, kirpik diplerini doldurmak ve daha yoğun göstermek için dikkatlice yapılması gereken, özen isteyen bir işlemdir.
 
 
İPEK KİRPİK
 
    İpek kirpik uygulaması gerçek kirpiklerin uzunluğu ve kalınlığını arttıran bir sistemdir. Normalde takma kirpikler bütün olarak kirpik diplerinize yapıştırılır. Bu sizin kirpik diplerinizin hava almasını engeller. İpek kirpikler ise kıl kökünün yaklaşık 2-3 mm uzağına tek tek eklendiği için kirpil diplerinizzin hava almasını engellemez ve böylece kendi kirpiklerinize hiçbir zarar vermeden yoğun ve uzun kirpiklere kavuşursunuz.
Günümüzde her kadın Hollywood yıldızlarının o muhteşem bakışlarına sahip olmak ister. Bakışlardaki en önemli ayrıntı kirpiklerdir. Bir türlü o derin bakışlara kavuşamıyorsanız kirpikleriniz kısa seyrek ve açık renkse ipek kirpik tam size göre.
İpek kirpikler sizin kirpiklerinizin ucuna bitkisel bir yapıştırıcı yardımıyla sabitlenerke uygulanır. İpek kirpik hizmeti merkezimizde verilmekle birlikte daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak isterseniz merkezimi ziyaret edebilirsiniz.

Ad Soyad

Mesajınız


Telefon
E - Posta Adresiniz
 
Smart Santral Reklam
GÜZELLİK BAKIM Firma Ekle Görevimiz sizi doğru adrese ulaştırmak.